Kender du historien bag Bomae? Viljen til Succes fra TV2 besøgte os i forbindelse med vores værdier, visioner og succes med Bomae. Se indslaget nedenfor.
Fra idé til en af Europas hurtigst voksende virksomheder "De vil alle sammen bare gerne have, at du siger ja, så sælgeren får sit provenu, og mægleren får sit salær. Sælgeren fralægger sig et ansvar, køberen påtager sig det. Hvorfor er der så ikke nogen, der beskytter køberen?". - Det var spørgsmålet Christopher stillede sig selv en aften.
Tanken blev delt og idéen spirede under Distortion 2016, som blev starten på Danmarks første Køberrådgivningshus samt kampen mod det etableret. Det er en sjov historie omkring iværksætteri og en ambition om, at ændre den måde man køber bolig på.
Hvad gør vi? Vi rådgiver dig fra start til slut og forhandler den bedste pris på din finansiering og dit kommende hjem uanset hvor i landet du er.
- Vi forhandler med ejendomsmæglere og med banker
- Vi gennemgår alle relevant dokumenter i handlen
- Vores afslag er i gns. 48% bedre end markedet
- Gennemgang af relevante boliger
Alene i 2021 købte vi boliger for over 2.3 milliarder kr.
Den viden og erfaring giver dig en klar fordel på boligmarkedet.
Har du ikke set udsendelsen på TV2 Lorry, så kan du se det her:
Et stort tak skal gå til vores kollegaer - uden jer, var vi aldrig nået så langt.
Jeg vil gerne ringes op Udfyld kontaktformularen, så vi kan tage en snak om, hvordan vi kan hjælpe dig med køb og finansiering af din bolig.



